OBEC LIPINA > PALIVOVÉ DŘEVO – PRODEJ

PALIVOVÉ DŘEVO – PRODEJ

Obec Lipina, Lipina 81, 785 01 Šternberk, IČO: 00635278, DIČ: CZ00635278  tel.: 724 158 540

Z KAPACITNÍCH DŮVODŮ JE PŘERUŠEN PRODEJ PALIVOVÉHO DŘÍVÍ

Vzhledem k extrémně vysokým požadavkům na naše palivové dřevo, vyřizujeme dodávky až s několikaměsíčním spožděním. Musíme Vás upozornit, že naší prioritou je zejména starost o chod a vzhled obce. Prodej palivového dříví je okrajovou činností naší obce a na tom nebudeme nic měnit.  Tímto bych chtěl upozornit naše zákazníky, že na naše dřevo se čeká a nemá smysl se telefonicky opakovaně připomínat a upozorňovat nás na Vaše nevyřízené žádosti.    Děkujeme za pochopení.

 

NABÍZÍME K PRODEJI VYSUŠENÉ A NAŠTÍPANÉ SMRKOVÉ DŘÍVÍ VČETNĚ DOPRAVY

Veškeré finanční příjmy z prodeje palivového dříví jsou postupně vraceny do lesa.
Nákupem našeho dříví podporujete obnovu našich lesů. Děkujeme. 🙂
grafika - sazenička stromu

 

Nabízíme i vysušenou břízu za částku 1.650,- Kč/prms  délky polen 33cm při odběru 12m³.

CENÍK (včetně DPH):

Ke každé objednávce bude připočítána cena dopravy.

SMRK – Délka polen 33 cm1.350,- Kč/ prmspři odběru 12 m3
1.500,- Kč/ prmspři odběru 4 m3

Kontejner o objemu 4 sypaných metrů délky 33cm : 5.200,-Kč vč. DPH   ceny dříví se dočasně neshodují s obrázky

 

 

SMRK – Délka polen 25 cm1.500,- Kč/ prmspři odběru 12 m3
1.600,- Kč/ prmspři odběru 4 m3

 

Dále nabízíme:

Metrovka jehličnatá štípaná1.400,- Kč/ prmr  (rovnané dřevo)při odběru 12 m3

(Jedná se o vysušené štípané kuláče do průměru 15cm.)

12 rovnaných a naštípaných metrů v kontejneru: 16.800,-Kč vč. DPH  ceny dříví se dočasně neshodují s obrázky

Grafika-naplněný kontejner

Naštípané a nařezané dříví na délky 25 nebo 33 cm je prodáváno pouze jako vysušené do max.vlhkosti 20%. Jedná se vždy o dříví z rok staré těžby, které je naštípané na metrové štipy a na větrném a slunečném místě umístěno po dobu min. 8 měsíců.

 Grafika-vysušené dřevo Grafika-uskladnění dřeva na prodej

Nařezané dříví je rozváženo dvěma typy kontejnerů o objemu 4 m3  a 12 m3

OBECNÍ LESY :

Naše obec vlastní a hospodaří na přibližně 90 ha lesa, který z více jak 60-ti% tvořily smrkové porosty. Většina smrkových porostů dosahovala stáří kolem 40-ti až 50-ti let. V posledních letech došlo k výraznému úbytku smrků, které byly napadeny václavkou a zejména kůrovcem.
Naše obec každoročně investuje statisícové částky do obnovy a zajištění našich lesů. Pro zachování finančních příjmů z prodeje dřeva, jsme se rozhodli kvalitní, ale méně hodnotnou kulatinu zpracovávat na palivové dříví. V roce 2015 jsme 10% z celkového množství vytěženého dříví zpracovali na palivové dříví.  Pro tento účel jsme také zakoupili strojové vybavení.
Veškeré finanční příjmy z prodeje palivového dříví jsou postupně vraceny do lesa a do jeho obnovy. Zaměstnanci naší obce, kteří v roce 2015 byli celkem 4, (v roce 2016 bylo zaměstnáno 6 pracovníků), trávili 80% své pracovní doby v lesích. Ručně čistili lesy po těžbě a připravovali les na sázení nových stromů, podíleli se na vysazování nových stromů, nové stromy hnojili, v době sucha také zalévali a zajišťovali je proti okusu zvěří. Také zajišťovali chemický postřik stromů napadených kůrovcem a pálení větví z napadených stromů, dále zajišťovali i náročnější práce spočívající ve vyžínání pasek s nově zasazenými stromy a prořezávky pasek od nežádoucích stromů. Je předpoklad, že v obecních lesích bude za pár let zhruba 30 ha ploch s nově zasazenými stromy ve věku do 10-ti let. Náklady na zalesnění 1 ha plochy, včetně následného vyžínání a zajišťování stromků proti okusu zvěří, činí přes 100.000,- Kč .